کاردرمانی در کودکان نارس

کاردرمانی کودکان بیش فعال
کاردرمانی کودکان بیش فعال
بهمن ۲۸, ۱۳۹۸
گفتاردرمانی در پارکینسون
گفتاردرمانی در پارکینسون
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸
کاردرمانی در کودکان نارس

کاردرمانی در کودکان نارس

کاردرمانی در کودکان نارس به دلیل مشکلات جسمی _ حرکتی و همچنین مشکلات مغزی که در برخی موارد در این کودکان وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است.

نوزادان نارس ( نوزادانی که قبل از ۳۷ هفته به دنیا می آیند ) اغلب دچار مشکلات هستند که با کاردرمانی می توان به تخفیف آن ها کمک کرد.

در واقع هر چه سن جنینی نوزاد و وزن تولد او کمتر باشد احتمال ابتلا به مشکلات تکاملی نیز بیشتر خواهد بود که با کاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

کودکان نارس با هدف بهبود رشد مغز ، بهبود رشد تون عضلانی ، بهبود و تکامل حواس و پیشگیری از بروز و تشدید مشکلات جسمی و حرکتی در بزرگسالی نیازمند خدمات توانبخشی از جمله کاردرمانی هستند.

هرچه مداخلات توانبخشی از جمله کاردرمانی در این کودکان سریع تر آغاز شود احتمال بروز مشکلات در آینده نیز کمتر خواهد بود.

کاردرمانگر با ارائه تمرینات توانبخشی در زمینه بهبود مهارت های نشستن ، چهار دست و پا رفتن ، ایستادن و راه رفتن به این کودکان در کاهش مشکلاتشان کمک می کند.

کاردرمانی در کودکان نارس

کاردرمانی کودکان نارس

نوزادان و کودکان در فرایند پردازش اطلاعاتی که از محیط به مغزشون می‌ رسد کمی کندتر از بزرگسلان هستند به همین جهت برنامه های توانبخشی و کاردرمانی در این کودکان نیازمند دقت و توجه بیشتری است.
کاردرمانی در کودکان نارس شامل تحرکات مختلف همچون تحرکات حسی در بدن ، سر و صورت نوزاد ، کمک به سهولت وضعیت رشدی بر اساس رویکردهای مختلف درمانی و همچین آموزش استفاده از وسایل کمکی برای حرکت است.

والدین این کودکان نیز باید تمرینات کاردرمانی در منزل را از کاردمانگر آموخته و این تمرینات را بطور مرتبط در منزل خود ادامه دهند تا پیشرفت در فرایند درمانی حاصل شود.

متخصصان ما در کلینیک کاردرمانی حسن پور در غرب تهران ( کاردرمانی در جنت آباد ) خدمات تخصصی توانبخشی و کاردرمانی را برای کمک به کودکان و نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا آمده اند ارائه می دهند.

برای ارتباط با متخصصان ما می توانید با شماره تلفن های ۰۲۱۴۴۴۳۰۹۸۱ – ۰۹۳۳۵۳۶۱۵۵۸ در تماس باشید.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی کودکان – کاردرمانی در غرب تهران – کاردرمانی خوب در جنت آباد – کاردرمانی در منزل