Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hasanpou/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hasanpou/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hasanpou/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
نوک پا راه رفتن در کودکان - کاردرمانی در غرب تهران - بهترین مرکز کاردرمانی در غرب تهران

نوک پا راه رفتن در کودکان

گفتاردرمانی در پارکینسون
گفتاردرمانی در پارکینسون
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸
عوارض پارکینسون
عوارض پارکینسون
فروردین ۱۵, ۱۳۹۹
نوک پا راه رفتن در کودکان

نوک پا راه رفتن در کودکان

نوک پا راه رفتن در کودکان بخصوص کودکان نوپا شایع است و اغلب این کودکان مشکلی ندارد ، اما در صورتی که این وضعیت تا حدود ۱۸ ماهگی ادامه پیدا کند نیازمند بررسی توسط متخصص است.

بسیاری از کودکانی که بتازگی راه افتاده اند روی نوک پاهای خود راه می روند و بتدریج یاد می گیرند که روی کف پای خود راه بروند.

برای درمان این مشکل مراجعه به ارتوپد کودکان یا کاردرمانگر ضروری است.

کاردرمانی یکی از موثرترین راهکارها در درمان نوک پا راه رفتن در کودکان است.

کاردرمانگر با ارائه تمرینات کششی و تقویتی و تجویز کفش های مناسب به بهبود این مشکل کمک می کند.

اغلب کودکان راه رفتن در در حدود ۱ سالگی تا ۱۴ ماهگی آغاز می کنند و اغلب آن ها روی کف پای خود راه می روند و تنها درصد کمی از کودکان روی پنجه پا راه می روند که اغلب طی چند ماه برطرف می شود و در صورتی که برطرف نشود مراجعه به کلینیک کاردرمانی کودکان ضروری است.

کودکانی که روی نوک پا راه می ‏‎روند دارای عضلات سفت در قسمت پشتی پاهایشان هستند که این وضعیت سبب کاهش حرکت مچ پا می‎ شود و علاوه بر این، ممکن است عضلات جلوی پاهای آن ها نیز ضعیف شود.

در صورتی که سفتی و ضعف وجود داشته باشد، کودک در راه رفتن روی پاشنه پا با مشکل روبه رو خواهد شد و شناسایی زود هنگام این کودکان می ‎تواند به جلوگیری از بروز این مشکلات عضلانی کمک کند.

درمان نوک پا راه رفتن در کودکان

راه رفتن روی پنجه و انگشتان پا در کودکان مشکلی حاد به حساب نمی ‎آید. این بیماری اغلب به طور خود به خود برطرف می ‎شود و جدا از مشکلات ظاهری باعث ایجاد مشکلات اساسی در کودک نمی ‎شود و به طور معمول کودک نیاز به جراحی نخواهد داشت.

کاردرمانی در اغلب این کودکان به عنوان موثرترین راهکار درمانی شناخته می شود.

تمرینات کاردرمانی با هدف تقویت عضلات پا در این کودکان تجویز می شوند که می توانند به اصلاح الگوی راه رفتن در این کودکان کمک کنند.

سفتی عضلات پا یکی از دلایل نوک پا راه رفتن است که با انجام تمرینات کششی می توان به بهبود این اختلال کمک کرد ، این تمرینات به کودک کمک می کند که الگوی راه رفتن روی کف پا را با موفقیت یاد بگیرد.

کاردرمانگر با توجه به سن و شرایط کودکان تمرینات کششی و تقویت مناسب با شرایط وی را تنظیم می کند.

در مواردی نیز ممکن ات کاردرمانگر استفاده از کفش های طبی مخصوصی را برای کودک تجویز کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی کودکان – کاردرمانی در جنت آباد – بهترین مرکز کاردرمانی کودکان در غرب تهران – درمان نوک پا راه رفتن در کودکان