گفتاردرمانی در سرطان حنجره

کاردرمانی پس از جراحی تاندون دست
کاردرمانی پس از جراحی تاندون دست
فروردین ۲۹, ۱۳۹۹
اختلال دیکته نویسی
اختلال دیکته نویسی
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۹
گفتاردرمانی در سرطان حنجره

گفتاردرمانی در سرطان حنجره

گفتاردرمانی در سرطان حنجره نقش موثری در بهبود کیفیت صدا و مشکلات صوتی ناشی از سرطان حنجره دارد ، بطوری که بسیاری از مبتلایان به سرطان حنجره برا بازیابی صدای خود نیازمند گفتاردرمانی هستند.

گفتاردرمانگر با ارائه راهکارهای مفید می تواند به کاهش مشکلات صوتی ناشی از سرطان حنجره در فرد کمک کند.

عوارض سرطان حنجره

  • ناتوانی در برقراری ارتباط کلامی
  • خشکی و سفتی تارهای صوتی
  • ناتوانی در غذا خوردن 
  • ناتوانی در تنفس بطور صحیح

گفتاردرمانی در سرطان حنجره

پس از انجام اقدامات درمانی برای کمک به درمان سرطان حنجره و حفظ جان بیمار گفتاردرمانی برای بازیابی صوت فرد و کاهش عوارض صوتی ایجاد شده برای بیمار ضروری است.

جراحی و پس از آن پرتو درمانی و شیمی درمانی درمان اصلی انواع سرطان ها از جمله سرطان حنجره هستند که با نظر متخصص انجام می گیرد.

روش های درمان سرطان حنجره هرکدام مشکلاتی برای سیستم صوتی و حتی تنفسی فرد ایجاد می کنند که با گفتاردرمانی می توان به تخفیف آن ها کمک کرد.

التهاب مخاط حنجره و پس از آن خشکی و سفتی پوشش روی تارهای صوتی نیز از عوارض درمان های سرطان حنجره هستند که با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

در مواردی که تومور بخشی یا تمام حنجره را درگیر کرده باشد جراحی برای برداشتن تومور انجام می گیرد که این وضعیت عوارضی را برای فرد به همراه دارد و با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن کمک کرد.

میزان سلامتی حرکات تارهای صوتی و میزان حنجره برداشته شده نقش مهمی در فرایند گفتاردرمانی در سرطان حنجره و موفقیت پس از آن دارد.

اختلال بلع نیز از عوارض سرطان حنجره است که با خدمات گفتاردرمانی قابل بهبود است.

گفتاردرمانگر همچینن قبل و پس از جراحی توصیه هایی به بیمار در ارتباط با شرایط پیش آمده برای وی و شرایط که پس از برداشتن حنجره برای وی ایجاد می شود خواهد داشت که نقش موثری در کاهش عوارض ایجاد شده برای بیمار دارد.

گفتاردرمانی در بهبود صدای افراد مبتلا به سرطان حنجره نقش مهمی دارد.

گفتاردرمانگر مناسب ترین روش صحبت کردن و غذا خوردن را به بیمار آموزش داده و نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی افراد پس از این بیماری دارد.

 

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در مشکلات صوتی – بهترین گفتاردرمانی غرب تهران – گفتاردرمانی در غرب تهران